Logowanie

Aktualności

Bezpieczeństwo i zdrowie

30-07-2014

Bezpieczeństwo i zdrowie

Bezpieczeństwo jest główną troską we wszystkich sferach działalności Huty ArcelorMittal Warszawa. Firma dokłada wszelkich starań, by zredukować do minimum ryzyko wypadku, zdarzenia potencjalnie wypadkowego, pożaru oraz każdego innego zagrożenia zdrowia lub życia wszystkich osób pracujących na terenie zakładu, zarówno własnych pracowników jak i firm podwykonawczych.

Co roku podejmujemy szereg działań na rzecz poprawy warunków pracy. Wprowadzamy nowe technologie, materiały i urządzenia.

 

Ograniczamy ilość wypadków przy pracy

Stale podnosimy świadomość pracowników na temat bezpiecznej pracy. Robimy to nie tylko poprzez dodatkowe szkolenia, dyskusje i inwestycje, ale także poprzez akcje atrakcyjne dla pracowników: konkursy z nagrodami, filmy, zdrapki itp. Nasza kampania „Usuwamy Niebezpieczniki” została nagrodzona „Złotym Spinaczem” jako najlepsza kampania komunikacji wewnętrznej. Efektem kompleksowych działań na rzecz BHP jest obniżenie wskaźnika częstotliwości wypadków w pracy.

 

Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia

Co roku na wiosnę we wszystkich zakładach grupy ArcelorMittal na całym świecie organizowany jest Dzień BHP. To coś w rodzaju święta bezpieczeństwa i zdrowia. Odbywają się spotkania, szkolenia, dyskusje na temat tego, co zrobić w praktyce, żeby pracować coraz bezpieczniej. Są pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy, symulacje sytuacji awaryjnych, konkursy z nagrodami. Do udziału zapraszane są rodziny pracowników. Można wykonać na miejscu podstawowe testy medyczne: zmierzyć poziom cukru i cholesterolu we krwi, ciśnienie, wykona spirometrię czy obliczy BMI i porozmawiać z dietetykiem. Dla dzieci organizowane są konkursy plastyczne na temat bezpieczeństwa ich rodziców w pracy i całej rodziny w życiu codziennym. Najlepsze prace wykorzystywane są jako ilustracje kalendarzy na kolejny rok.

Jednak najważniejszym przesłaniem każdego Dnia BHP jest przypomnienie, że bezpieczeństwo to priorytet naszej firmy, a dbać o bezpieczną pracę i zdrowie musimy przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.

 

Tydzień promocji zdrowia

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia, który organizowany jest na jesieni we wszystkich zakładach należących do naszej Grupy, propagujemy zdrowe odżywianie, ruch, profilaktykę zdrowotną. Pracownicy Huty ArcelorMittal Warszawa i firm podwykonawczych mają możliwość wykonania dodatkowych badań i wypróbowania nowoczesnych metod terapeutycznych. Każdy dzień poświęcony jest innym problemom zdrowotnym. Tydzień zdrowia organizujemy w taki sposób, aby ułatwić dostęp do badań przede wszystkim pracownikom produkcji.

Naszą postawę i determinację obrazuje Polityka BHP ArcelorMittal Warszawa.

W 2008 roku uzyskaliśmy certyfikat w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na zgodność z wymaganiami z norm:

Powrót

Aktualności

Zobaczyli jak produkuje się stal

30-07-2014

Ponad 140 osób odwiedziło Hutę ArcelorMittal Warszawa podczas Dnia Otwartego 7 czerwca b.r. Miejsca na stronie internetowej, którą Huta uruchomiła żeby rejestrować zgłoszenia, wyczerpały się błyskawicznie...

Bezpieczeństwo i zdrowie

30-07-2014

Bezpieczeństwo jest główną troską we wszystkich sferach działalności Huty ArcelorMittal Warszawa

zobacz wszystkie »

Kontakt

Siedziba

ArcelorMittal Warszawa Sp. z o.o.
ul. Kasprowicza 132
01-949 Warszawa, PL
Tel. +48 22 835 8000, +48 22 835 8100, +48 22 835 8049
Fax. +48 22 835 4222
 

Adres korespondencyjny

ArcelorMittal Warszawa Sp. z o.o.
Skrytka pocztowa 95
01-900 Warszawa 118, PL 
 

Przedsiębiorstwo przerobu złomu SILSCRAP

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie silscrap.pl

 

Realization: Ideo
Powered by: Edito e-learning